Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny

Najnowsze wiadomości

Osiągnięcia sportowe uczniów gimnazjum w roku 2009/20010

[...]

25 marca 2010 roku

Kazimierz Kutz w naszej szkole

W poniedziałek 22 marca 2010 r. Pszczynę zaszczycił swą obecnością poseł, reżyser i Ślązak z pochodzenia - pan Kazimierz Kutz. Odwiedził nie tylko Pszczyńskie Centrum Kultury, ale również naszą szkołę. [...]

Tomasz Kołodziej, uczeń klasy I B III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie - jako jedyny z  powiatu pszczyńskiego - zakwalifikował się do finału III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki.

Finał odbędzie się 28 marca 2010 w Krakowie.


23 marca 2010 roku

JEDYNE LICEUM W POWIECIE!!!

Co roku Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych wybiera najlepsze szkoły w Polsce. [...]

Już trzeci raz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie (III Liceum Ogólnokształcącego i Publicznego Gimnazjum nr 2) wzięli udział w warsztatach historyczno – językowych.

Tym razem celem naszej podróży była malownicza Szkocja. Ale zanim dotarliśmy do tej pięknej krainy udało się nam zwiedzić już drugi raz w historii warsztatów Amsterdam, który jak poprzednim razem (tj. w 2008 roku) zrobił na nas ogromne wrażenie. [...]

Michał Piekarczyk, uczeń klasy III E - jako jedyny z powiatu pszczyńskiego - zakwalifikował się do finału IV Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego, który odbędzie się 8 kwietnia 2010 r. w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Finał obejmuje zajęcia laboratoryjne.

Opiekunem Michała jest mgr Lilla Mazur.


Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie zaprasza na I Konkurs Piosenki Anglojęzycznej pod hasłem "Muzyka filmowa"! Szczegóły w dalszej części wiadomości...

[...]

01 marca 2010 roku

Spittal a. d. Drau 2010

Spittal a. d. Drau 2010 [...]

Na początku roku, w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie zagościła poetycka atmosfera. 28 stycznia, w Publicznym Gimnazjum nr 2 odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z okolicznych gimnazjów. Ich zadaniem było zaprezentować jeden z wierszy przygotowanych wcześniej przez organizatorów konkursu. Jury konkursu w ocenie brało pod uwagę  interpretację wybranego utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Każdy z uczestników bardzo starannie przygotował się do prezentacji wybranego wiersza.

[...]

Reprezentacja dziewcząt III LO zdobyła trzecie miejsce w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej.

Zawody zostały rozegrane w środę 8 lutego w hali POSiR w Pszczynie. Reprezentacja została oparta w dużej mierze na uczennicach pierwszych i drugich klas, co rokuje sukcesami w następnych latach. W całych zawodach dziewczęta przegrały tylko jeden mecz (po dogrywce) decydujący o wejściu do finału.


Copyright © 2009-2017 by zs1pszczyna.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja - Rafał Ples
Modyfikacja projektu - Wojciech Pszonak