Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny

Najnowsze wiadomości

Michał Piekarczyk, uczeń klasy III E - jako jedyny z powiatu pszczyńskiego - zakwalifikował się do finału IV Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego, który odbędzie się 8 kwietnia 2010 r. w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Finał obejmuje zajęcia laboratoryjne.

Opiekunem Michała jest mgr Lilla Mazur.

Reprezentacja dziewcząt III LO zdobyła trzecie miejsce w mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej.

Zawody zostały rozegrane w środę 8 lutego w hali POSiR w Pszczynie. Reprezentacja została oparta w dużej mierze na uczennicach pierwszych i drugich klas, co rokuje sukcesami w następnych latach. W całych zawodach dziewczęta przegrały tylko jeden mecz (po dogrywce) decydujący o wejściu do finału.

Uczennice III LO zakwalifikowane do etapu okręgowego ogólnopolskiej XXII Olimpiady FilozoficznejDorota Maroszek, Marysia Stalmach i Sabina Jazowy z kl. IIA naszego liceum wezmą udział w eliminacjach okręgowych XXII Olimpiady Filozoficznej. Zawody odbędą się 13 lutego w Bielsku-Białej. Na etapie szkolnym uczennice napisały eseje na wybrany temat. Dorota i Marysia rozwinęły, każda na swój sposób, odpowiedź na pytanie: „Jakie znaczenie dla rozumienia szczęścia może mieć wybór postawy wobec problemu istnienia Boga?”. Sabina zajęła się zagadnieniem „Czy warto dzisiaj bronić polityki? Uzasadnij odpowiedź wykorzystując znane Ci koncepcje filozoficzne.”

[...]

Uczeń klasy IIC LO, Paweł Pietryja, odniósł swój kolejny ogromny sukces. Reprezentując UKS Plesbad Pszczyna wraz z Przemysławem Urbanem  reprezentującym klub LKS Technik Głubczyce, Paweł zdobył brązowy medal w grze deblowej podczas Mistrzostw Polski seniorów w badmintonie, które odbyły się w dniach 4-6.02.2010r. w Głubczycach. Jest to tym większy sukces, że zagrał w starszej i niewątpliwie trudniejszej kategorii.

[...]

29 stycznia 2010r. Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży  „OMNIBUS” opublikowało wyniki na prezentację multimedialną lub projekt strony internetowej poświęconej tematyce cukrzycy. Aż dwie prace uczniów naszej szkoły znalazły uznanie w oczach jury. Pierwsze miejsce zajął Rafał Ples, uczeń naszego liceum, a trzecie - gimnazjalista Kamil Gonska. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma laptop, a trzeciego - drukarkę wielofunkcyjną.

[...]

Reprezentacja III LO w siatkówce dziewcząt zdobyła wicemistrzostwo powiatu.Zawody odbyły się 11 stycznia 2010 r. na hali POSiR w  Pszczynie. W zawodach uczestniczyło 8 szkół z naszego powiatu. Dziewczęta musiały uznać tylko wyższość zawodniczek dawnego Rolniczoka a dzisiejszego Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

W czwartek 19 listopada na hali GOS w Pawłowicach rozegrane zostały zawody koszykówki dziewcząt. Zawody były mistrzostwami powiatu szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja naszego liceum zajęła w nich znakomite drugie miejsce uznając tylko wyższość dziewczętom z Pawłowic, które są od lat niepokonane w naszym powiecie.

Uczennice liceum w składzie: Paulina Pala, Katarzyna Placek i Dominika Friebe, zajęły I miejsce w drużynowych zawodach rejonowych w tenisie stołowym. Zawody odbyły się 3 listopada w Chybiu i były przepustką do Finału Wojewódzkiego. Niestety, choroba dziewczyn wykluczyła je z wyjazdu do Zawiercia na zawody wojewódzkie.

Pierwsze miejsce w mistrzostwach powiatu w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt.

Tym samym będą one reprezentowały nasz powiat i oczywiście naszą szkołę w zawodach rejonowych, które będą przepustką do Finału Wojewódzkiego. Zawody rejonowe odbędą się 3 listopada (wtorek) w Chybiu. Gwoli przypomnienia dziewczęta powtórzyły sukces z zeszłego roku, gdzie zdobyły mistrzostwo powiatu, następnie wygrały zawody rejonowe, a w finale wojewódzkim na 16 drużyn zajęły wysokie siódme miejsce.