09. Regulamin organizowania wycieczek szkolnych

Regulamin wycieczki wielodniowej
Regulamin wycieczki górskiej
Regulamin wycieczki rowerowej
Regulamin wyjazdu na spektakl/do kina/na imprezę
Regulamin wyjazdu na basen
Potwierdzenie zapoznania się z regulaminem wycieczki
Rozliczenie wycieczki

USTALENIA DO REGULAMINU WYCIECZEK

1. Liczba dni na wycieczkę szkolną (klasową) nie powinna przekroczyć:

· w gimnazjum 1 i 2 klasach – 2 dni

3 klasach – 3 dni

· w liceum 1,2 i 3 klasach – 3 dni

1. Wyjazdy do kina i teatru odbywają się po lekcjach z wyjątkiem imprez ogólnoszkolnych np. Dzień Kota
  2. Impreza integracyjna odbywa się po lekcjach.
  3. Obecność uczniów na zajęciach, w następnym dniu po wycieczce jest obowiązkowa
  4. Możliwość dofinansowania wycieczek wynika bezpośrednio z regulaminu Rady Rodziców i jest uzależniona od wpłat na Radę Rodziców dokonanych w danym roku szkolnym.
  5. Zbiórka wkładu na wycieczkę powinna być dokonywana regularnie przez cały rok szkolny. Regularność wpłat powinna być uzależniona od woli rodziców.
  6. Zespół klasowy powinien wyjechać na wycieczkę w komplecie. Dopuszczalna absencja – 10% klasy
  7. Liczba nieobecności nauczycieli, spowodowana wyjazdami na wycieczki szkolne oraz szkolenia, nie powinna zaburzać ciągłości procesu edukacyjnego- przewidziane rozkładami materiału godziny powinny być zrealizowane.
  8. Zezwala się na 2 dni szkolne wycieczek dydaktycznych dla klasy. Wyjazd dydaktyczny w ciągu lekcji jest traktowany jako całodzienny wyjazd.