20 czerwca 2011 roku

Lekcje w przedszkolu

W dniach 14.12.2010r. oraz 24.05.2011r. uczniowie klasy I B LO o profilu europejsko – lingwistycznym wraz z nauczycielem języka angielskiego, panią Bogusławą Wroną zorganizowali wyjście do Przedszkola nr 21 i SP 18 w celu przeprowadzenia lekcji z języka angielskiego. Uczniowie byli podzieleni na cztery grupy, 3-4 osobowe. Wizyta w tych placówkach miała na celu, poprzez wspólną zabawę przybliżyć dzieciom pewne elementy języka angielskiego. Tematem grudniowego spotkania były święta Bożego Narodzenia – Christmas. Nauczyliśmy przedszolaków i 6-latki słówek, kolorów oraz piosenki. Wspólnie z nimi wykonywaliśmy renifera z papieru. Druga wizyta odbyła się tuż przed Dniem Matki, to też opierała się głównie na rodzinie. Dzieci poznawały w języku angielskim nazwy członków rodziny, zwierzęta oraz, jak poprzednio, uczyły się piosenki. Dużym wyzwaniem było wykonanie pacynek mamy i taty za co nagrodziliśmy ich kolorowymi naklejkami.  Pod koniec każdego ze spotkań odbywał się quiz dla dzieci, w którym każde z nich mogło wygrać małą niespodziankę. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie świetnie się bawili. Dzieci poprzez zabawę nauczyły się podstaw języka angielskiego, a uczniowie naszego liceum zdobyli nowe doświadczenie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, również uda nam się zorganizować  kolejne tego typu wyjścia.
Dziękujemy również Dyrekcji PP21 i SP18 za ciepłe przyjęcie w swoich placówkach.

Małgorzata  Mrugacz
IB LO