12 września 2011 roku

Integracja klas I LO

6 września 2011 roku, wraz z wszystkimi pierwszymi klasami III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie braliśmy udział w imprezie integracyjnej w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

Zabawę rozpoczęliśmy około 12 wymyślaniem hasła klasowego. Niektórzy z nas poszli o krok dalej pisząc na cześć swojej klasy  coś na wzór krótkiego wiersza. Dwoje śmiałków z każdej klasy sprawdziło swoja pamięć do imion. Po bardzo wyczerpujących  konkurencjach umysłowych, nadszedł czas na integrację, do której potrzebna nam była jako taka sprawność fizyczna.

Wielką zagadką dla wielu z nas było wyswobodzenie się z zaplątanych sznurków. Na szczęście się udało. Pomimo oficjalnej prezentacji, większość z nas i tak pewnie zadaje sobie pytanie: „jak oni to zrobili?!”. Następną częścią programu było podawanie sobie piłki między nogami. Zadanie w stylu „kto pierwszy, ten lepszy”. Ostatnia konkurencja wymagała sprawnych dłoni i dobrego patentu na nabranie wody do butelki z zalewu Łąckiego.

Naszą integrację oceniam na 5+. Dlaczego nie 6?  Zabrakło nam czasu (a może i odwagi) aby poznać wszystkich. Tylko 3 godziny na poznanie prawie 150 imion to zdecydowanie za krótko.  Mimo wszystko, pragniemy podziękować najlepszym wychowawczyniom na świecie, za te wspólnie spędzone kilka godzin i za zorganizowanie tej imprezy. Życzymy więc miłego i owocnego roku szkolnego Smile

Karolina Janko, I B