Uczniowie II klasy z III LO w Pszczynie o profilu europejsko-językowym przeprowadzili 21 grudnia 2011 roku lekcje świąteczne w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie, w klasach V i VI. Akcja odbyła się w ramach zajęć z języka angielskiego o profilu rozszerzonym, jaki uczniowie realizują. W trakcie przeprowadzonych lekcji wcielali się w role nauczyciela, uczyli uczniów piosenek angielskich,  przeprowadzali rozmaite gry i zabawy językowe.

Akcja ta miała miejsce już w roku poprzednim, i spotkawszy się z dużym entuzjazmem, zachęciła licealistów do ponownego przygotowania i przeprowadzenia  świątecznych lekcji w roku bieżącym. Była to dla nich ponownie okazja do tego by zdobyć nowe, ciekawe życiowe doświadczenia.

Pragniemy podziękować pani Ewie Pławeckiej, nauczycielce języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie za współpracę w ramach przedsięwzięcia, oraz dyrekcji SP 18 - i oczywiście III LO - za wyrażenie zgody na przeprowadzenie tych zajęć.

W skład grupy językowej,  uczestniczącej w zajęciach świątecznych w pszczyńskiej podstawówce wchodzili: Anna Kołodziejczyk, Agata Wicher, Artur Celer, Anna Sinka, Natalia Bednarek, Elżbieta Dzida, Katarzyna Jaśko, Zuzanna Trębicka, Klaudia Puchałka, Małgorzata Łysień, Martyna Rabaszowska.

Lucyna Nocoń-Kobiór-opiekun grupy