16 maja grupa uczniowie klasy II B III LO w Pszczynie, o profilu europejsko - lingwistycznym, wraz z nauczycielką języka angielskiego, panią Bogusławą Wroną, odwiedziła dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie.

Ich celem było przeprowadzenie lekcji w języku angielskim a była to już czwarta lekcja z cyklu. Uczniowie, podzieleni na cztery 3-4 osobowe grupy, poprzez wspólną zabawę przybliżali dzieciom elementy języka angielskiego.

Tematem majowego spotkania była rodzina. Przedszkolaki uczyły się słówek związanych z rodziną i ich pupilami oraz piosenki. Wspólnie z uczniami każde dziecko wykonało kukiełkę z podobiznami swoich rodziców. Była to nie tylko świetna zabawa ale i duże wyzwanie szczególnie dla 3-latków. Gry i różne zabawy umiliły wszystkim dzieciakom czas. Nie obyło się oczywiście bez niespodzianki. Każdy maluch otrzymał mały smakołyk. Zarówno przedszkolaki jak i uczniowie świetnie się bawili i miło spędzali czas. Dzieci poprzez zabawę szlifowały język angielski, a uczniowie naszego liceum zdobyli nowe doświadczenie.

W lekcji wzięli udział: Patrycja Ruman, Karolina Grzyb, Natalia Bortnowska, Małgorzata Mrugacz, Nikodem Łyp, Jędrzej Tomża, Kornelia Łebecka, Sabina Czembor, Emilia Szopa, Joanna Stachowiak, Simona Drzyzga, Karolina Gąsiorek i Judyta Niedźbała.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za ciepłe i pełne serdeczności przyjęcie.

Na stronie internetowej naszej szkoły możecie zobaczyć zdjęcia oraz filmiki z naszego spotkania.

Serdecznie zapraszamy.

Bogusława Wrona