W roku szkolnym 2012/2013 przystąpiliśmy do kampanii "Świadomie wybieram przyszłość" organizowaną przez portal Klucz Do Kariery oraz firmę Positivo.pl. W ramach kampanii uczniowie mogą skorzystać z darmowego dostępu do wyniku Kwestionariusza Obszarów i Kompetencji Zawodowych. Kwestionariusz mogą wypełnić w szkole, w gabinecie doradcy zawodowego bądź zgłosić się po indywidualny kod dostępu i wypełnić go w domu, a otrzymany wynik omówić wspólnie z doradcą na indywidualnej konsultacji. Wynik kwestionariusza pomoże uczniom podjąć decyzję o wyborze ścieżki zawodowej po ukończeniu nauki w szkole. W wyniku kwestionariusza otrzymają oni pełną informację na temat posiadanego typu osobowości zawodowej, odpowiadające im zawody oraz informację o uczelniach prowadzących kierunki powiązane z danym zawodem.

Alicja Kulpa
doradca zawodowy