W dniach 03-05 stycznia 2013r. 30 narciarzy z III Liceum Ogólnokształcącego i Publicznego Gimnazjum nr 2 mieli okazję podnieść swoje umiejętności podczas wyjazdu do Kluszkowców na górę Wdżar należącej do Pienin. Młodzież podzielona pod względem zaawansowania jazdy na nartach doskonaliła swoje umiejętności na świetnie przygotowanych trasach ośrodka Czorsztyn-ski. Kadrę instruktorów tworzyli nauczyciele tejże szkoły – Dyrektor Damian Cieszewski, Marcin Wyrobek i zaprzyjaźniony instruktor PZN Piotr Niwiński. Nad bezpieczeństwem na stoku czuwał Michał Waberski.

3 dni spędzone na stoku z małymi przerwami na posiłek, dały oczekiwany efekt. Wszyscy uczestnicy podnieśli swoje umiejętności narciarskie, kilka osób które stanęły po raz pierwszy na nartach, w ostatnim dniu zjeżdżały samodzielnie ze stoku. Nie tylko jazda na nartach, ale także wiadomości teoretyczne z narciarstwa były przedmiotem warsztatów. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania na stoku oraz podstawowe wiadomości z pierwszej pomocy przedmedycznej, obejrzeli także filmy instruktażowe.

Warsztaty w naszej szkole  zostały zorganizowane po raz pierwszy, jednak sądząc po efektach – nie po raz ostatni.
Już  teraz zapraszamy na następne warsztaty - za rok!!

Marcin Wyrobek