W dniach 6.01. – 13.01.2012 uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Pszczynie goszczą w szkole sześciu wolontariuszy z różnych stron świata w ramach projektu ‘Enter your future’. Prowadzą oni warsztaty językowe, opowiedzą o swoich państwach, ich kulturze i zwyczajach.  Uczniowie zostaną zabrani w niepowtarzalną podroż do Chin, Gruzji, Brazylii i Indonezji. Wolontariusze są goszczeni w czasie swojego pobytu przez rodziny uczniów.

Celem warsztatów jest  zwiększenie efektywności nauki poprzez kontakt z językiem obcym wymagającym przełamywania barier językowych. Tematem przewodnim zajęć jest kreatywna edukacja, której głównym celem jest poszerzanie tolerancji i wrażliwości kulturowej wśród młodzieży. Projekt jest organizowany od 2009 roku przez Stowarzyszenie studenckie AIESEC i jest to już szósta edycja lokalna. Patronat nad projektem obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wolontariusze spędzą w różnych szkołach na Śląsku 6 tygodni. Pszczyńska szkoła rozpoczyna tegoroczną edycję projektu. Dla wolontariuszy to pierwsza wizyta nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Opiekunowie: Justyna Strzelec i Katarzyna Karbowiak