Zwycięzcą II Edycji Konkursu Mechatroniki ROBO - RACE 2013 został nasz uczeń ERYK LASEK z klasy 3a gimnazjum

7 marca 2013 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie odbył się Powiatowy Konkurs „Robo – Race”.

Celem konkursu było:

• rozbudzanie w uczniach zainteresowań związanych z robotyką i mechatroniką,
  • poszerzanie wiadomości na temat rozgrywek z udziałem robotów,
  • doskonalenie umiejętności manualno   ruchowych,
  • rozwijanie idei współzawodnictwa

Zwycięzcą został nasz uczeń Eryk Lasek z klasy 3a gimnazjum, który uzyskał najlepszy czas przejazdu po torze przeszkód i popisał się celnością w strzelaniu do celu zdalnie sterowanym robotem. Zdeklasował rywali już po pierwszym przejeździe zyskawszy czas przejazdu 1 min 47 sek. i trafiając w pięć z sześciu przeszkód. Wynik końcowy był liczony w następujący sposób: czas przejazdu minus 10 sek za każdy trafny strzał. Zabawa była przednia. Wszyscy uczestnicy walczyli honorowo i z wielką pasją.

Pozostałym uczestnikom naszej szkoły zabrakło niewiele, by zająć zwycięskie miejsca, a byli to: Jacek Michna i Jakub Michna z klasy 1 a gimnazjum oraz Miłosz Dudek z klasy 1 d gimnazjum.

Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w takich konkursach, ponieważ oprócz własnej satysfakcji w piękny sposób reprezentują naszą szkołę.

Opiekun: Teresa Gwiazdonik

Więcej informacji i zdjęć