Zachęcamy uczniów liceum i gimnazjum do udziału w ogólnopolskich konkursach informatycznych. Bliższych informacji udzielają p. Teresa Gwiazdonik i p. Joanna Pszonak.

1.

III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności informatyczne.

Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny. Dla najlepszych uczniów przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.

Terminy:

- zgłoszenia: do 5 kwietnia 2013 r.

- etap szkolny (internetowy): 8-12 kwietnia 2013 r.,

- etap regionalny: 19 kwietnia 2013 r.,

- finał 15 maja 2013 r. podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Szczegóły na stronie tik-tak.eecdl.pl

Nie zwlekaj - zarejestruj się!!!

2.

„Bezpieczny w sieci - powiedz to innym” to kolejna edycja konkursu z „Panem T.I.K.iem”, dotyczącego technologii komunikacyjno-informacyjnych. W tym roku priorytetem jest bezpieczne korzystanie z Internetu.

Konkurs objęty jest patronatem między innymi Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Zabawa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych

Praca konkursowa polega na stworzeniu projektu graficznego na koszulkę
(T-shirt) związanego z bezpieczeństwem w Internecie.

Rejestracja prac konkursowych trwa do 15 kwietnia 2013 r.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.bezpiecznywsieci.ecdl.pl

Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody a najlepsze projekty będą zrealizowane przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

3.

IX Międzypowiatowy Konkurs o tytuł „Mistrza Klawiatury”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatów Bieruńsko-Lędzińskiego, Mikołowskiego, Pszczyńskiego i Tyskiego do rywalizacji o tytuł "Mistrza Klawiatury", a szkoły do rywalizacji o tytuł "Szkoły Kształcącej Mistrzów Klawiatury". Termin zgłoszeń do 6 maja br.

Regulamin i więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie Gimnazjum nr 12 w Tychach w dziale „Wiadomości”.

Termin: czwartek 16 maja 2013 r.

Miejsce: Zespół Szkół nr 2, Gimnazjum nr 12, ul. Elfów 9, Tychy