08 czerwca 2013 roku

Wykład zamiast lekcji

W czwartek 6 czerwca w naszej szkole gościliśmy pana Tomasza Jastrzębia, doktoranta Politechniki Śląskiej.  Uczniowie klas I D i II D liceum mieli okazję wysłuchać jego wykładu w ramach cyklu „Wszechnica Informatyki” adresowanego do szkół ponadgimnazjalnych i innych osób zainteresowanych informatyką.

Tematem wykładu były obliczenia równoległe, dające możliwość równoczesnego wykorzystania wielu procesorów do wykonania określonego zadania algorytmicznego. Pozornie skomplikowane zagadnienie, które mogło być nowością dla uczniów, przedstawione zostało w przystępny sposób i poparte przykładami z życia codziennego.

Po interesującym wykładzie pan Tomasz przedstawił uczniom strukturę Politechniki Śląskiej, bogatą ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji na tę uczelnię.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli liczyć na kolejne wizyty wykładowców Politechniki Śląskiej. Planujemy także odwiedzić uczelnię w celu poznania jej jeszcze lepiej, zobaczenia codziennej pracy studentów i wzięcia udziału w wykładach Wszechnicy.

Wszechnica Informatyki