Podczas Pszczyńskiej Spartakiady Młodzieży 2013 uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pszczynie zajęli trzecie miejsce z dorobkiem 300 punktów i ze stratą 26 punktów do drugiego miejsca oraz 28 punktów do pierwszego miejsca.

Pomimo to, iż w łącznej klasyfikacji punktowej reprezentacja PG 2 zajęła dopiero trzecie miejsce, w stawce pięciu szkół, to odbiła sobie to "niepowodzenie" w klasyfikacji medalowej. Nasi uczniowie zdobyli aż 5 złotych medali z 14 do zdobycia, oraz dwa srebrne i dwa brązowe.

Formą błysnęły dziewczęta których to postawa w głównej mierze dała nam miejsce na podium tych zawodów. Dziewczęta spośród 300 punktów zdobyły 206.

Na usprawiedliwienie występu chłopaków należy dodać pechowy start zawodnika w biegu na 300 metrów, który upadł tuż przed metą, pomimo bardzo dobrego biegu i został sklasyfikowany w ostateczności na ostatnim miejscu. Także w biegu na 1000 metrów i w konkurencji skoku w dal zabrakło faworytów do medali.

Dziękujemy i gratulujemy występu!

W przyszłym roku idziemy po zwycięstwo!!!

MiWa