Pierwszy dzień naszych gości w szkole rozpoczął się od uroczystego przywitania, które odbyło się o godz. 9:00 w świetlicy. Uczestniczyli w nim reprezentanci gimnazjum i liceum, a prowadzącymi były uczennice klasy 2B LO. Dziewczyny opowiedziały o szkole. Następnie pokazaliśmy gościom krótki film o życiu licealistów oraz LipDub, które bardzo im się podobały. Głos zabrała również pani dyrektor Joanna Pszonak, która podkreśliła, jak ważny jest to dla naszej szkoły projekt.

Następnie pokazaliśmy wolontariuszom szkołę, m.in. gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, pracownie historyczne, geograficzne, informatyczne, językowe, bibliotekę, halę sportową oraz boisko szkolne.

Po części oficjalnej w szkole postanowiliśmy pokazać gościom Pszczynę. Pierwszym miejscem, do którego się udaliśmy, był park. Wolontariusze byli nim zachwyceni,  a zdjęciom  nie było końca. Następnie poszliśmy na spotkanie z zastępcą burmistrza - panią Barbarą Sopot-Zembok, która bardzo ciepło przyjęła naszych gości, opowiedziała o Pszczynie, życzyła udanego pobytu oraz wręczyła pamiątkowe upominki. Ponieważ kolejnym punktem w naszym planie było zwiedzanie zagrody żubrów, musieliśmy się wzmocnić solidną porcją pizzy.

Pokazowa Zagroda Żubrów, podobnie jak park i rynek, zrobiła na naszych gościach duże wrażenie. Na jutro zaplanowaliśmy zwiedzanie Muzeum Zamkowego, ale najpierw… lekcje, które nasi goście poprowadzą w klasach 1A, 1B, 2A, 2B, 2C, 3A, 3C, 3D  oraz 3E liceum.

Blog projektu