09 października 2013 roku

Powiatowa Synergia Rozwoju Zawodowego

Nasza szkoła w chodzi w skład zainicjowanej przez Powiatowy Urząd Pracy "Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego". Założeniem powołanej Synergii jest współpraca i promocja poradnictwa zawodowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki wsparciu Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy 25 jednostek działających na terenie powiatu pszczyńskiego podpisało deklarację współpracy w zakresie zorganizowania obchodów V edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod nazwą "Odkryj talenty swojego dziecka". W tym roku OTK odbędzie się od 14 - 18 października. Każda instytucja, jednostka, szkoła przygotowała swój autorski program obchodów, który przyczyni się do skuteczniejszego odkrywania talentu dzieci, młodzieży i dorosłych.

Skład "Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego" tworzą:

• Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie
  • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Pszczynie
  • Ochotniczy Hufiec Pracy w Pszczynie
  • Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie
  • Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie
  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczynie
  • Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli
  • Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska"
  • Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie
  • Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pszczynie
  • Publiczne Gimnazjum nr 4 w Pszczynie
  • Publiczne Gimnazjum nr 5 w Studzionce
  • Gimnazjum Publiczne w Kryrach
  • Gimnazjum Publiczne w Suszcu
  • Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej
  • Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Woli
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie
  • Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach
  • Zespół Szkół Nr 1 w Pszczynie
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 3 im. J. Korczaka w Pszczynie
  • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli
  • Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema
  • Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie

Przez 5 dni osoby zainteresowane własnym rozwojem będą miały okazję wziąć udział w spotkaniach z doradcami zawodowymi oraz psychologami, w ramach których będzie możliwość zbadania predyspozycji zawodowych, zbadania zainteresowań zawodowych uczniów i osób dorosłych.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w widowiskach szkolnych, konkursach zawodoznawczych i plastycznych, spotkaniach nt. "Jak założyć własną firmę?", video – warsztatach dotyczących przygotowania do profesjonalnej rozmowy kwalifikacyjnej, lekcjach wychowawczych, prelekcjach dla rodziców, spotkaniach z pracodawcami, spotkaniach z przedstawicielami zawodów jak również wyjściach do zakładów pracy i lokalnych firm.

Dodatkowo w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie przez cały tydzień będzie można zapoznać się z ofertami bezpłatnych szkół policealnych, centrów edukacji jak również firm szkoleniowych.

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zakończy konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Pszczynie. Konferencja odbędzie się 18.10 o godz. 1000 na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie i ma charakter otwarty.

Patronat medialny nad całym przedsięwzięciem objęli:

Gazeta Pszczyńska, portal infopres.pl, Radio eM, portal pless.pl, Głos Pszczyński

Źródło : www. pup-pszczyna.pl