07 listopada 2013 roku

Pola Nadziei

W tym roku szkolnym III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie wspomaga charytatywnie pracę na rzecz budowy nowego Hospicjum poprzez zbiórki pieniężne.

W piątek 25 padziernika 2013 roku grupa wolontariuszy wraz z opiekunem panią Aleksandrą Dutkowską wyszła na akcję sadzenia żonkili w miejscu, gdzie powstanie Hospicjum św. Ojca Pio (obok Kościoła Podwyższenie Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej). Tego dnia w wyznaczonych miejscach młodzież sadziła zonkile, które są znakiem nadziei i inspiracją dla miejskich akcji społecznych przypominających o tym, że wciąż można pomagać i wspierać przekazując 1% podatku. Pamiętajmy, że bezinteresowna pomoc otrzymana z rąk nieznajomej osoby nabiera podwójnej mocy.

Paulina Dziędziel IB