15 stycznia 2014 roku

III LO i PG2 znów na nartach

Mimo wiosennej aury uczniowie naszej szkoły znów podnosili swoje umiejętności jazdy na nartach na trasach stacji Czorsztyn-Ski. Góra Wdżar i Kluszkowce nie zawiodły naszych oczekiwań i śniegu było pod dostatkiem, a zajazd Czorsztyński zadbał o dobre jedzenie i miłą atmosferę. Trzy dni trwało szkolenie (od 09.-11. stycznia) z podziałem na grupy zaawansowania. Pod okiem instruktorów narciarstwa: Barbary Gancarek–Zuber, Piotra Niwińskiego, Damiana Cieszewskiego i Marcina Wyrobka szlifowali jazdę carvingową na dwóch deskach. Tradycyjnie już na stoku nad wszystkimi czuwał wszechobecny Michał Waberski.

W tym roku już prawie czterdzieści osób pojechało w Pieniny. Pozwoliło to też na znaczne obniżenie kosztów. Trzeba przy tym zaznaczyć, że właściciele stacji, hotelu jak i przewożnika (Pan Piotr Walecki) bardzo przychylnie patrzą na naszą grupę.

Pamiętając zeszłoroczny wyjazd widać było spory progres w technice jazdy. Jedyny niedosyt to to, że nie można było trenować jazdy sportowej na tyczkach z powodu niedostatecznych warunków śniegowych na trasie treningowej.

Zapraszamy już wszystkich narciarzy i snowboardzistów na przyszłoroczny wyjazd w góry. Może następnym razem wybierzemy się gdzieś dalej i wyżej…

Marcin Wyrobek