Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w Ramach Letniej i Zimowej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego za rok szkolny 2013/2014

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie było w tym roku szkolnym gospodarzem Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców. Co prawda, zawody odbyły się w hali sportowej GOSiR w Goczałkowicach Zdroju, ale miano gospodarzy turnieju mistrzowskiego przypadło naszej szkole.

Po raz drugi z rzędu PG 2 wzięło udział w szczeblu powiatowym i nauczeni niepowodzeniem w zeszłorocznych pawłowickim turnieju, gdzie zajęliśmy drugie miejsce nie daliśmy tym razem przeciwnikom większych szans i pewnie zwyciężyliśmy awansując do zawodów rejonowych. W pokonanym polu pozostawiliśmy reprezentacje szkół z Pielgrzymowic, Kryr, Goczałkowic i Miedźnej.

Trzeba też wspomnieć, że zawody mogły się odbyć dzięki pomocy GOSiR w Goczałkowicach Zdroju oraz MORiS w Pszczynie. Zawody zorganizowali i przeprowadzili Monika Biela i Michał Waberski.

W bliźniaczych zawodach dziewcząt w Suszcu również doskonale spisały się dziewczęta naszego gimnazjum i także wygrały z kompletem zwycięstw.

Trzeciego kwietnia o godzinie 9.00 w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbędą się mecze szczebla rejonowego. Chłopcy zmierzą się z Gimnazjum nr 1 w Ustroniu, a dziewczęta zagrają mecz z reprezentacją Gimnazjum w Górkach Wielkich. Wygrane drużyny zakwalifikują się do zawodów półfinału wojewódzkiego.

Życzymy powodzenia !!!

Michał Waberski

Skład drużyny chłopców:

Grygierczyk Michał
Mach Mateusz
Widawski Kamil
Wicherek Michał
Janicki Oskar
Zaczkiewicz Jacek
Drzyżdżok Adam
Stalmach Wojciech
Kowalik Kamil