Jak co roku wiosną zachęcamy uczniów liceum i gimnazjum do udziału w ciekawych konkursach ogólnopolskich:

IV Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych ponadgimnazjalnych jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności informatyczne.

Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny. Dla najlepszych uczniów przewidziane są cenne nagrody rzeczowe.

Zasady gry:

Uczestnik rozwiązuje test przez internet w dniach od 07.04.2014 do 11.04.2014

- na rozwiązanie testu uczeń ma 10 minut,

- w ciągu doby uczeń może uruchomić test 2 razy,

- pytania są losowane z grupy pytań przewidzianych dla danego poziomu szkoły,

- każde pytanie posiada cztery możliwe odpowiedzi, z czego tylko jedna odpowiedź jest poprawna,

- za poprawną odpowiedź uczeń otrzymuje jeden punkt.

Punkty sumowane są na koncie ucznia w systemie Konkursu.

Terminy:

- zgłoszenia: do 4 kwietnia 2014 r.

- etap szkolny (internetowy): 7-11 kwietnia 2014 r.,

- etap regionalny: 29 kwietnia 2014 r.,

- finał 14 maja 2014 r. w Warszawie podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Szczegóły na stronie tik-tak.eecdl.pl

Informacji o konkursie udziela p. Joanna Pszonak s. 333 lub 411

Gimnazjum nr 16 w Częstochowie zaprasza wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w

IX POWIATOWYM KONKURSIE INFORMATYCZNYM

na najlepszą prezentację multimedialną swojej szkoły lub swojej klasy.

„Moja szkoła, moja klasa”

Termin składania prac – do 05.05.2014 r.

Informacji o konkursie udziela p. Joanna Pszonak s. 333 lub 411

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej organizuje IX edycję konkursu ekonomicznego „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”

Tematem tegorocznej edycji jest: „Odpowiedzialne zadłużanie. Obrót bezgotówkowy – nowoczesność i bezpieczeństwo”.

Do udziału w Mistrzostwach zapraszamy gimnazjalistów z całej Polski! Czekają na Was atrakcyjne nagrody: laptop, tablet, aparat cyfrowy, karty prezentowe Empik i inne!

Weź udział w konkursie! – zapoznaj się z regulaminem, przeczytaj opowiadanie „Kilka dni z życia Stefana Kumatego”, rozwiąż test i odpowiedz na pytania konkursowe – wszystkie informacje znajdziesz na stronie www.mistrzostwapolskimlodychekonomistow.pl

Pamiętaj! Jedna osoba może wziąć udział w IX edycji konkursu tylko raz!

Informacji o konkursie udziela p. Halina Kocemba s. 117 i wychowawcy

Pomyśl zanim wrzucisz – dbaj o swoją tożsamość!

Jest to już kolejna edycja konkursu dla licealistówgimnazjalistów eDukacja z Panem T.I.K.iem, jak zwykle poświęcona Internetowi oraz pracy i zabawie w sieci.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konkursu www.pomyslzanimwrzucisz.ecdl.pl

Praca konkursowa powinna przedstawiać sytuację/historyjkę obrazkową/komiks opowiadającą rówieśnikom o konieczności ochrony swoich danych osobowych, o chronieniu swojej tożsamości w sieci.

Ważne terminy:

• do 14.04.2014 - rejestracja i nadsyłanie prac konkursowych
  • 29.04 2014- ogłoszenie listy laureatów konkursu (bez podania zajętych miejsc)
  • 14.05.2014 - uroczyste zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Na uczestników tradycyjnie czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Informacji o konkursie udziela p. Joanna Pszonak s. 333 lub 411

Ruszył IV Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Oprócz udziału w konkursie, uczniowie ze szkół, które biorą udział w konkursie, mogą przesyłać do organizatorów ułożone przez siebie pytania.

Każde zgłoszone przez szkołę pytanie będzie recenzowane przez Komisję Konkursową. Pytania, które znajdą się w grze zostaną oznaczone nazwiskiem autora (jeśli autor pytania sobie tego zażyczy) oraz nazwą i logiem szkoły.

Informacje znajdziecie tutaj

Pytania należy zgłaszać do 31 marca 2014 roku

Zapraszamy już teraz do wspólnej zabawy i gry w TIK-TAKu!

Dodatkowych informacji udziela p. Joanna Pszonak s. 333 lub 411