Z inicjatywy Dyrektora naszej szkoły i dzięki pomocy Pana Burmistrza Dariusza Skrobola w dniach 9 – 11 kwietnia 2014 r. będziemy gościć mobilną wystawę Eksperymentuj! z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na wystawie zaprezentowanych będzie 15 interaktywnych eksponatów. Nasi uczniowie uczestniczyć będą w pokazach, przygotowanych i prowadzonych przez animatorów CNK. Animatorzy objaśnią również działanie eksponatów i pomogą zrozumieć zjawiska naukowe prezentowane na wystawie. W ten sposób młodzież będzie bawić się i poznawać fizykę, biologię oraz matematykę jak nigdy wcześniej.

W czwartek i piątek możliwość odwiedzenia wystawy będą mieć uczniowie klas trzecich pszczyńskich gimnazjów, którzy odwiedzą nasze liceum w ramach Dnia Otwartego szkoły.

W piątek w godzinach od 15:00 – 18:00 wystawa będzie dostępna dla wszystkich chętnych.

Wystawa Eksperymentuj! zachęca do samodzielnego poznawania świata.

Zapraszamy!