11 kwietnia 2014 roku

XI Edycja Dnia Przedsiębiorczości

W dniu 2.04 br. odbyła się ogólnopolska akcja Dzień Przedsiębiorczości organizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

W tym dniu 42 uczniów klas pierwszych licealnych Naszej Szkoły udało się na jednodniową praktykę do wybranych przez siebie przedsiębiorstw zlokalizowanych w Pszczynie i najbliższej okolicy. Każdy praktykant trafił na stanowisko pracy, z którym wiąże swoją zawodową przyszłość i z pomocą osobistego konsultanta miał możliwość zweryfikowania wyobrażenia o wymarzonym zawodzie.

Licealiści na kilka godzin wcielili się w rolę  doradcy  podatkowego, redaktora, projektanta, fizjoterapeuty, laboranta, informatyka, nauczyciela, psychologa, logistyka itp.

„Dowiedziałam się rzeczy, o których tak naprawdę nie miałam pojęcia. Wiele wyniosłam z tej pouczającej lekcji. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że to mnie przekonało do wyboru zawodu bankowca” (Monika Pajda IA).

Inni nieco zwątpili. „Praca BHP-owca jest bardzo stresująca….” ( Michał Janosz I D).

Ci, którym praca na wybranym stanowisku nie przypadła do gustu będą mieli szansę spróbować w następnej edycji DP.

Dziękuję uczniom za wzięcie udziału w akcji, zwłaszcza że sami i przy aktywnym udziale swoich rodziców pozyskali firmy do programu jednodniowych praktyk.

Halina Kocemba