16 września 2014 roku

Złota Natalia Mach

W ubiegłą niedzielę (14.09.2014) w Częstochowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (tzw. Makroregion).

Zasady kwalifikacji na Mistrzostwa Polski w konkurencjach technicznych są bardzo surowe. Tylko "Mistrz Makroregionu" ma prawo startu na Mistrzostwach Polski Młodzików.

W skoku w dal  zwyciężyła  Natalia Mach, która już po raz drugi będzie reprezentować Śląsk na Małym Memoriale im. J. Kusocińskiego w Zielonej Górze (27-28.09.2014).

Dla Natalii, która od początku kwietnia "boryka się" z drobną kontuzją był to najważniejszy i zarazem najtrudniejszy konkurs w tym sezonie.

Warto również dodać, że oprócz Natalii w biegu na 600 m startował inny uczeń naszej szkoły - Adrian Zieleźnik. Adrian, który dopiero debiutował w tej kategorii wiekowej (startował o rok od siebie starszymi zawodnikami) uzyskał znakomity wynik-1,35,01 min. i zajął wysokie 9 miejsce. Należy podkreślić, że ten młody lekkoatleta poprawił już swój rekord życiowy o 13 s w stosunku do ubiegłego roku.

Gratulujemy sukcesów, a Natalii życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski!

Monika Biela