24 września 2009 roku

Zbieramy zużyte kartridże i tonery

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w akcji zbierania zużytych kartridży i tonerów do drukarek komputerowych "Komputery za tonery".

Jeśli masz w domu zużyty pojemnik na tusz z drukarki atramentowej lub toner z drukarki laserowej, nie wyrzucaj go na śmietnik - przynieś go do szkoły, do pracowni informatycznej!

Są to odpady niezwykle wartościowe, nadające się do powtórnego użytku.

Pojemniki zostaną wysłane są do firmy refabrykującej, gdzie są poddawane segregacji:

- nadające się do recyklingu są kierowane do nowoczesnych linii produkcyjnych, gdzie są czyszczone, napełniane nowymi mediami, a nawet - w przypadku kartridży do laserówek - otrzymują nowe wałki światłoczułe. W ten sposób z odpadu powstaje pełnowartościowy produkt, o parametrach oryginalnego, ale tańszy o 30%,

- nienadające się do recyklingu (typy niepodlegające skupowi lub uszkodzone) są utylizowane czyli mielone.

Cała akcja ma na celu ochronę środowiska. Poprzez zbiórkę odpadów będących współczesnym problemem naszej cywilizacji, zapobiegamy jego zanieczyszczaniu.

Dzięki uzyskanemu z recyclingu dochodowi szkoła może otrzymać sprzęt komputerowy lub dydaktyczny. Najaktywniejsi z uczniów mogą liczyć na nagrody rzeczowe!

POMOŻESZ ŚRODOWISKU NATURALNEMU I SZKOLE!

Przyłącz się do nas już dziś!!!
Zaangażuj swoją rodzinę i znajomych !!!

Informacje  nt. akcji i ranking szkół znajdziesz na stronie www.kzt.oswiata.org.pl