14 października 2014 roku

Wizyta młodzieży IIILO w British Council

Dnia 9 października grupa młodzieży naszego liceum, która w szczególny sposób jest zainteresowana certyfikatami z języka angielskiego, przebywała z wizytą w British Council, British Library oraz American Corner. Głównym celem wizyty było uczestnictwo w warsztatach dotyczących zmian w egzaminie językowym FCE od 2015 roku organizowanym przez Cambridge University.
W British Council uczniowie zostali zapoznani z wszystkimi etapami egzaminu, mieli okazję sprawdzić się w niektórych częściach, a także uzyskali wyczerpujące informacje na temat  egzaminu i certyfikatów.
Pokonując zaledwie jedno piętro znaleźli się w British Library, gdzie odbyła się szczególna lekcja języka angielskiego – geografia, kultura i przysłowia angielskie – z tym zmierzyli się uczniowie, układając puzzle rozwiązując quiz czy też porównują polskie i angielskie przysłowia.
Odwiedzając American Corner  mieli szansę zapoznać się z dwuletnią działalnością tej instytucji, poznać program i atrakcje popołudniowych zajęć dostępne dla wszystkich zainteresowanych kulturą Ameryki, ale przede wszystkim mieli możliwość zdobycia informacji na temat pracy i studiów w USA. Jak okazuje się nie jest to wcale trudna sprawa, a instytucja ta chętnie służy pomocą i poradą w tej kwestii.
9 października był dniem pełnym wrażeń, odkryć i na pewno nowej i przydatnej wiedzy, zdobytej w bardzo miły i przystępny sposób.
Bardzo dziękujemy instytucjom i ich przedstawicielom za miłe i życzliwe przyjęcie.
Wszystkich chętnych chcących przygotowywać się do egzaminu FCE Cambridge University zachęcamy do udziału w zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu we wtorki lub piątki o godzinie 8.00.
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do pań Anny Chrapek i Bogusławy Wrony.