07 października 2009 roku

"Dzień Kota" 2009 w liceum

Dnia 2 października o godzinie 1000 ku zaskoczeniu klas pierwszych, jak co roku miał miejsce szkolny Dzień Kota. Organizatorami była klasa 2c.

Gdy wszystkie klasy zgromadziły się na sali, rozpoczęła się zabawa. Na początku został zapowiedziany konkurs na wiersz o swoich wychowawcach. Zadaniem tym zajęli się wybrani uczniowie z każdej klasy.

Podczas, gdy uczniowie byli zajęci tworzeniem wierszy, odbyła się kolejna konkurencja. Wylosowani przedstawiciele klas musieli wyłowić z trzech misek, wypełnionych wodą, kisielem i mąką, niespodzianki - elementy układanki, którą musieli później ułożyć. Następnym punktem programu by tzw. "lot w kosmos". Zadaniem zawodników było, po włożeniu im rajstopy na głowę, zrobienie jak najśmieszniejszej miny. Kolejną konkurencją był test. Trzej wytypowani uczniowie z każdej klasy musieli rozwiązać test przygotowany przez starszych kolegów.

Podczas tego zadania, miał miejsce jeszcze jeden konkurs. Zadaniem przedstawicieli klas było jak najwięcej razy przeskoczyć przez wielką skakankę. Najlepiej w tej konkurencji wypadła klasa 1b. Ostatnim punktem - programu była prezentacja wiersza oraz kota, wcześniej przygotowanego ze zdjęć uczniów danej klasy.

Po podsumowaniu wyników, zwycięzcą okazała się klasa Id, która. będzie organizatorem Dnia Kota w przyszłym roku. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci uczniów klas pierwszych.

Klaudia Musiolik, 1a

[zdjęcia]