Już w tym tygodniu, w dniach 12 -14 listopada 2014r. odbędą się w naszej szkole pierwsze Dni Języka Niemieckiego, podczas których będziecie mieć okazję poznać język niemiecki oraz kraje niemieckojęzyczne z zupełnie innej strony.

W środę będzie można spróbować swoich sił w powiatowych konkursach wiedzy o Austrii (quiz wiedzy ogólnej, godz. 9:00 oraz quiz historyczny, godz. 10:00, mała sala gimnastyczna). Wtedy też poznamy zwycięzców konkursu plastycznego "zabytki i piękne miejsca w Austrii".

W czwartek od 10:25-12:40 każda klasa będzie miała za zadanie zaprezentować w jak najciekawszy sposób wylosowaną wcześniej firmę niemiecką, austriacką lub szwajcarską. Jury nagrodzi najbardziej pomysłowe stanowisko na naszej szkolnej giełdzie.

Również w czwartek będziecie mogli napisać próbny egzamin z języka niemieckiego na poziomie A2 lub B1. Warto się sprawdzić, a być może poźniej zdać egzamin i uzyskać certyfikat Goethe Institut: Start Deutsch A2 lub Zertifikat Deutsch B2. Więcej o certyfikatach językowych możecie przeczytać na stronie GI.

Ostatni dzień Szkolnych Dni Języka Niemieckiego to wizyta w naszej szkole Deutsch-Wagen-Tour. W warsztatach wezmą udział uczniowie gimnazjum, którzy są zainteresowani nauką języka niemieckiego oraz najlepiej napisali test kwalifikacyjny.

Przez cały czas trwania Dni Języka Niemieckiego będzie można obejrzeć dwie wystawy fotograficzne. Pierwsza z nich to Ortszeit/Local Time jest dokumentem czasu przełomu, ukazuje wschodnioniemieckie budynki i ulice, które niemiecki artysta Stefan Koppelkamm sfotografował z identycznej perspektywy dwukrotnie: w  1989 roku, po upadku berlińskiego muru oraz dziesięć lat później. Druga wystawa przedstawia niemieckie miasta i pejzaże.

Podsumowaniem naszych szkolnych Dni Języka Niemieckiego będą grudniowe wyjazdy na jednodniowe warsztaty językowe do Dortmundu oraz na Jarmarki Bożonarodzeniowe do Wiednia.

Mamy nadzieję, że już niebawem przekonacie się, że "nie taki niemiecki straszny, jak go malują":)