W miesiącach wrzesień – grudzień  Zespół Szkół nr 1 we współpracy z filią nr 6 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej realizował projekt Biblioteki Narodowej Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki projektowi biblioteka  otrzymała dofinansowanie i wzbogaciła się o wiele cennych pozycji książkowych dla młodzieży i nauczycieli.

W ramach tego projektu zrealizowano:

1. Lekcje biblioteczne w klasach I gimnazjum „Budowa i korzystanie ze słowników” łączące krótki wykład i ćwiczenia utrwalające wiedzę. Uczniowie dowiedzieli się czym różni się słownik od encyklopedii, jakie są rodzaje słowników, zapoznali się podstawowymi pojęciami pomocnymi w korzystaniu z nich i ich budową.
  2. Konkurs historyczny „Jak Feniks z popiołów – czyli jak po Wielkiej Wojnie 1914- 1918 odrodziła się Polska” – wieloetapowy konkurs
  3. Konkurs literacko-plastyczny „Podróże w czasie i przestrzeni” na projekt okładki książki związanej z podróżami w czasie i przestrzeni
  4. Spotkanie autorskie z panią Natalią Ruman – promocja literatury o charakterze regionalnym na temat „Krzyże i kapliczki jako miejsca refleksji o sensie życia i śmierci”
  5. Dni Szekspirowskie „Więcej jest rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom”:
  • Konkurs poezji brytyjskiej „W języku Szekspira” uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze lub fragmenty sztuk teatralnych mistrza w języku angielskim
  • Przedstawienie uwspółcześnionej wersji dramatu „Romeo i Julia” w wykonaniu uczniów kl. I A na długich przerwach
  • Czytanie fragmentów dzieł Szekspira
  • Wystawa przybliżająca biografię i twórczość Wiliama Szekspira

W realizację tych zadań włączyli się nauczyciele i młodzież naszej szkoły.