Uczniowie klasy II B naszego liceum, 28 stycznia br, spotkali się na wideokonferencji z uczniami ze szkoły partnerskiej w Grecji. Miała ona miejsce w ramach realizowanego od października 2014 europejskiego projektu eTwinning, zatytułowanego „Learnenglish+”, w którym to projekcie również uczestniczy Francja.

Dotychczas uczestnicy projektu byli ograniczeni raczej tylko do kontaktu wyłącznie za pośrednictwem specjalnej platformy do komunikacji Twinspace. Jednakże przeprowadzona konferencja udowodniła, iż nie trzeba ograniczać się do utartych ścieżek i pozwoliła na przełamanie kolejnych granic - edukacja przyszłości staje się rzeczywistością.

Wideokonferencja była okazją do spotkania się „oko w oko” po raz pierwszy przez strony polską i grecką. Uczniowie na spotkaniu mieli okazję osobiście ze sobą porozmawiać i szybko znaleźli wspólny język, nie obyło się bez wielu zabawnych sytuacji.

Zarówno ze strony uczniów III LO, jak i partnerów z Pentapolis popłynęło wiele pytań na różne tematy. Uczniowie II B dowiedzieli się, jakie zainteresowania i pasje mają rówieśnicy, jak wygląda szkoła oraz nauka w Grecji, a nawet nauczyli rozmówców, jak brzmi nazwa naszego miasta, co jest oczywiście niełatwym zadaniem dal osób z zagranicy! Ponadto uczniowie przekonali się, że odległość, jaka ich dzieli nie jest przeszkodą. Partnerzy z Grecji okazali się być bardzo sympatycznymi i towarzyskimi osobami. Interakcja pozwoliła na wykorzystanie języka w praktyce i przełamanie barier. Spotkanie minęło w sympatycznej atmosferze, było również wiele okazji do żartów i uśmiechu.

Konferencja otworzyła przed uczniami wiele możliwości. Mogli oni poznać lepiej swoich partnerów i zaspokoić ciekawość. Było to nowe doświadczenie, które z pewnością zapadnie w pamięć i ugruntuje poczucie jedności w działaniu.

Międzynarodowa więź została umocniona, a uczniowie zyskali motywację, aby dalej brać aktywny udział w tym, a także innych projektach.

Uczestnicy nie mogą doczekać się kolejnego spotkania!

Artykuł i zdjęcia: Angelika Zegrodzka II B LO / Lucyna Nocoń-Kobiór

Więcej zdjęć...