25 kwietnia 2008 roku

Pożegnanie maturzystów 2008

Dnia 25 kwietnia 2008r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów przez drugie klasy liceum ogólnokształcącego. Każdy trzecioklasista otrzymał świadectwo ukończenia szkoły.
Na uroczystości tej, oprócz nauczycieli i uczniów drugich klas, obecni byli: pan Krystian Szostek – burmistrz Pszczyny, pan Marian Grygier – dyrektor Pszczyńskiego Zarządu Edukacji oraz pan Dariusz Zuber – dyrektor MORiSu.
Uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem dostali w nagrodę cenne długopisy ufundowane przez dyrekcję szkoły. Najlepsi uczniowie otrzymali również duże plecaki podróżne wraz z gratulacjami od pana burmistrza i dyrektora MORiSu.
Dyrekcja nie zapomniała także o tegorocznych maturzystach, którzy reprezentowali naszą szkołę. Tu należy wspomnieć o naszych szkolnych sportowcach, których pan Marcin Wyrobek wyróżnił na apelu wręczając im małe, ale jak cenne dla nich puchary. Wywołani na środek zostali również nasi szkolni artyści, którzy czynnie brali udział w różnego rodzaju imprezach artystycznych. W nagrodę otrzymali interesujące książki.
Pani dyrektor Zofia Gloc podsumowała wszystkie wyróżnienia mówiąc: „Nie wyobrażam sobie szkolnych apeli i imprez bez tych naszych odchodzących talentów, ale mam nadzieję, że znajdą się nowe.”
Na końcu pożegnalnego spotkania zostało odegrane małe przedstawienie przygotowane przez klasę 2 c liceum. W humorystyczny sposób próbowali scharakteryzować wybranych przez nich maturzystów. Dla każdego mieli ułożoną piosenkę, którą odśpiewywał dziewczęcy chór. Widząc uśmiech na twarzy każdego obecnego na tym apelu, możemy stwierdzić, że klasa 2 c świetnie przygotowała się do zorganizowanego apelu.
Tak minął ostatni dzień maturzystów w III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie.

Sabina