W miniony piątek, 16.10., zakończyła się kolejna edycja projektu "Global Citizen Culture" (Dawniej "Enter your future") organizowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Do naszej szkoły już po raz trzeci przybyli zagraniczni goście, którzy prowadzili zajęcia językowo-kulturowe w ramach lekcji języka angielskiego. W tym roku były to Malvika Kathpal z Indii oraz Gabriella Zambetti z Włoch. Podczas pobytu w Pszczynie Malvika i Gabriella były goszczone przez uczennice klasy IIB LO - Agatę Huk i Wiktorię Musiolik.

Zajęcia z wolontariuszkami językowymi to nie tylko możliwość poznania innych kultur i zwyczajów, ale przede wszystkim okazja do przełamania barier językowych i porozmawiania po angielsku. Po zakończonym projekcie Malvika tak podsumowała swój pobyt w Pszczynie: "Pszczyna is a city of great things - great kindness and great architecture. From beautiful castles to beautiful lakes, everything is beautiful, especially the people. I was treated so nicely, I will remember them forever!" My ją i Gabriellę również :)

Projekt "Global Citizen Culture"