Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Szkoła Podstawowa nr 5
· III Liceum Ogólnokształcące

Godło Polski i logo Pszczyny

W czwartek 1 października na stadionie w Łące przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w biegach przełajowych.

Dziewczęta miały do pokonania 800 m, a chłopcy dystans o 200 m dłuższy. Każda sztafeta składała się z 6 uczniów danej szkoły.

Na najniższym stopniu podium uplasowały się dziewczęta z naszego gimnazjum, które biegły w składzie: Aleksandra Szuścik, Wiktoria Puchałka, Aleksandra Ludziarczyk, Wiktoria Niemiec, Dominika Puchałka oraz Mirela Folek. Zawody wygrała drużyna z PG3 przed zawodniczkami z PG1.

Niesamowitych wrażeń z kolei dostarczyli nam chłopcy, którzy z ponad 150 m przewagą pokonali linię mety deklasując przy tym rywali z PG3 i PG1 oraz PG5. Zajmując pierwsze miejsce wywalczyli prawo startu w zawodach powiatowo-rejonowych, których celem jest wyłonienie najlepszego zespołu na zawody wojewódzkie. Życzymy, aby tym zespołem byli chłopcy z PG2!

Zawodnicy w składzie piłkarsko - lekkoatletycznym startowali w kolejności: Kamil Pustelnik, Adam Bałuch, Patryk Mizera, Fabian Pustelnik, Adrian Zieleźnik oraz Krzysztof Francuz(Sebastian Markiewicz - rezerwowy).

Warto również dodać, że w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy wysokie 2 miejsce.