06 października 2015 roku

AKCJA: SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS!

W ubiegłą środę, tj. 30.09 w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu III LO na rok 2015/16. Akcja ta wystartowała dzięki Pani Monice Zalas, która zgłosiła szkołę do projektu CEO (Centrum Edukacji Obywatelskiej) pod nazwą “Samorządy mają głos! Wybory do władz samorządu uczniowskiego 2015”.

Swoje kandydatury zgłosili: Marta Krawczyk z 2B, Adam Operchalski z 2D oraz Dawid Piszczek z 3D. Na dzień przed wyborami odbyła się debata, podczas której każdy z kandydatów wygłosił swoje postulaty i postanowienia na bieżący rok szkolny. Kampanie wyborcze prowadzone były przez cały tydzień poprzedzający dzień wyborów. Pretendenci składali wiele przyrzeczeń, a kolejnych pomysłów nie brakowało.

W dzień wyborów, komisja wyborcza, w której skład wchodziły: Aleksandra Klimek i Kamila Kuś z klasy 1 oraz maturzystki Magdalena Wróbel i Katarzyna Michalska, od rana oblegana była przez uczniów chcących oddać głos na wybranego kandydata. Aby zagłosować każdy musiał posiadać ważną legitymację oraz złożyć podpis na odpowiedniej liście.

Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w tę akcję. Nie zabrakło oczywiście naszych kandydatów, którzy tak jak inni, oddali swój głos. Komisja musiała się nieźle nagimnastykować, aby nadążyć za tłumem wyborców.

Nadszedł jednak koniec i trzeba było podliczyć głosy. Zwycięzcą okazał się:

ADAM OPERCHALSKI

Gratulujemy!

Tuż za nim znalazł się Dawid Piszczek, a na trzecim miejscu plasowała się Marta Krawczyk.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za zgłoszenie się i gratulujemy.

Dziękujemy również naszej wspaniałej, niepowtarzalnej komisji oraz koordynatorce projektu pani Monice Zalas i opiekunce samorządu pani Barbarze Garncarek-Zuber.

Do napisania przy następnych wyborach!

Katarzyna Michalska

Więcej zdjęć...