W piątek 16 października, w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Ministra Edukacji Narodowej uczniom, którzy w roku szkolnym 2014/15 wykazali się wybitnymi osiągnięciami naukowymi.

Pszczyna może poszczycić się dwiema osobami, które spełniły wymagane warunki i otrzymały dyplomy z rąk p. minister Jolanty Kluzik – Rostkowskiej. (Dodajmy też, że na ich konta wpłynie całkiem przyjemna kwota pieniężna.)

Antonina Jamrozik to absolwentka kl. III D naszej szkoły szkoły, a Marek Kotas uczęszcza do kl. III C.

Przypominamy, że Antonina Jamrozik została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Ponadto w maju reprezentowała (jako jedna z dwojga zawodników) nasz kraj na Międzynarodowej Olimpiadzie z tej dziedziny w Tartu, w Estonii. Zdobyła jedno z 10 wyróżnień (na ok. 100 uczestników).

Marek Kotas jest m.in. finalistą ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości oraz uczestnikiem finału okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Stypendyści wykazali się nie tylko rozległą wiedzą, bystrą inteligencją i wytrwałością w dążeniu do celu, ale i brali żywy udział w życiu szkoły, poprzez aktywność na rzecz samorządu czy udział w wolontariacie.

Dodajmy, że Antonina jest obecnie studentką I roku Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Marek natomiast, uczeń klasy maturalnej, wiąże swoją przyszłość z naukami przyrodniczymi i nadal uczestniczy w wielu konkursach.

Stypendia otrzymało zaledwie 320 osób z całej Polski, więc gra toczyła się o wysoką stawkę! Tym bardziej możemy być dumni, że w ich liczbie, jako jedyni reprezentanci Pszczyny, znaleźli się absolwentka i uczeń naszego liceum.

Antoninie i Markowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu nowych osiągnięć!

Małgorzata Łukomska-Jamrozik

Strona MEN