Już po raz drugi w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca rywalizację sportową szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego.

Z tej właśnie okazji gościliśmy wielu znakomitych gości – przedstawicieli władz gminy i powiatu, dyrektorów ośrodków sportu, dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego oraz przedstawicieli reprezentacji młodzieżowych.

Niepisaną i zdrową dla rywalizacji sportowej tradycją szkół naszego powiatu jest ich walka o zaszczytne miano najbardziej usportowionej placówki.

Zawody odbywają się przez cały rok szkolny, a młodzież konkuruje w szeregu zawodów: począwszy od lekkoatletyki, drużynowych gier sportowych, narciarstwa, na pływaniu kończąc.

W  minionym roku w większości dyscyplin dominowali uczniowie  III LO, czego owocem były wyraźnie widoczne zwycięskie wyniki naszych sportowców we wszystkich klasyfikacjach – dziewcząt, chłopców i ogólnej. Warto również wspomnieć, że przywilej prowadzenia tej uroczystości przypadł III LO właśnie z powodu naszej dominacji we współzawodnictwie sportowym – jest to już trzeci złoty wynik naszych młodych talentów!

W czasie prezentacji zwycięzców przedstawiciele władz oraz dyrektorzy ośrodków wręczali puchary oraz dyplomy za całokształt rywalizacji sportowej, jak i za tegoroczne zawody przełajowe oraz spartakiadę lekkoatletyczną. Nie mogło też podczas gali zabraknąć występów artystycznych. O piękną oprawę artystyczną zadbali uczniowie i absolwenci naszej placówki.

Nauczyciele wychowania fizycznego III LO dziękują wszystkim za przybycie i wszelką okazaną pomoc w organizacji podsumowania. Mamy jednocześnie nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji do podobnego świętowania.

Podsumowanie rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego /></p> <p style=