26 listopada 2015 roku

Mamy zwycięskiego dziennikarza!

W sobotę 21 listopada uczniowie naszego LO, Natalia Wrona i Marek Kotas, uczestniczyli w gali finałowej wojewódzkiego konkursu dziennikarskiego organizowanego przez fundację KONTRA. Spotkanie odbyło się w Katowicach.

Zadaniem przystępujących do konkursu młodych dziennikarzy (oboje, Natalia i Marek, piszą teksty do naszej szkolnej gazety „Miejsce na Tytuł”) było napisanie reportażu, felietonu, artykułu, związanego z podanym w regulaminie zestawem tematów.

Natalia wysłała tekst o wojnach futbolowych, natomiast Marek napisał o… ludzkiej głupocie (temat wiecznie żywy:)) w kontekście teorii ewolucji Darwina.

I to właśnie dzięki temu artykułowi Marek Kotas zdobył w konkursie I miejsce! Natalia Wrona otrzymała wyróżnienie. Teksty będzie można przeczytać w periodyku konkursowym „Jestem w Gazecie!”, który wkrótce trafi do naszej szkoły.

Markowi i Natalii gratulujemy i życzymy sukcesów na niwie dziennikarskiej!

Małgorzata Łukomska-Jamrozik

Klub Kontra