18 stycznia 2009 roku

Koncert dla dzieci z Kongo

Dnia 18 stycznia 2009r. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie uczniowie Zespołu Szkół nr 1 zagrali koncert, którego celem była zbiórka funduszy na zakup szczepionek oraz odżywek dla niedożywionych dzieci z Demokratycznej Republiki Konga. Patronem akcji „Szkoły dla Afryki” jest UNICEF, z którym nasza szkoła współpracuje już od kilku lat.
W ramach koncertu mogliśmy się dowiedzieć, jak trudną sytuację mają dzieci w  epublice Konga, którą przedstawiły Ewa Szklanny oraz Żaneta Helik. Mogliśmy usłyszeć piękne pastorałki w wykonaniu zespołu muzycznego, tj: Magdaleny Drobiec, Bartłomieja Jarczoka, Szymona Jarczoka, Daniela Kolarza, Tomasza Kapka oraz Jakuba Kapka. Gościnnie wystąpiła także uczennica Szkoły dla Słabowidzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej – Agnieszka Kukla z przepięknym Ave Maria. Wszystko odbyło się pod pilnym okiem opiekunów Elżbiety Jasińskiej oraz Haliny Mazgaj – nauczycielek Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.
W ten sposób młodzieży udało się zebrać imponującą kwotę prawie 5 tysięcy złotych. Młodzieży gratulujemy, a darczyńcom dziękujemy za hojność.

Halina Mazgaj