26 kwietnia o wczesnych godzinach porannych wybraliśmy się na wycieczkę edukacyjną z gimnazjalistami naszej szkoły do Centrum Nauk Kopernik w Warszawie. Mimo niedospania atmosfera była bardzo radosna, co można było usłyszeć już w samym autokarze. Po przyjechaniu na miejsce ukazał nam się okazały budynek samego CNK co wskazywało na ogromną ilość wystaw możliwych do zwiedzenia. Przy wejściu otrzymaliśmy plastikową kartę oraz papierowe bransoletki na rękę, które były jednocześnie biletem wstępu. Za pomocą karty można było się zalogować na dowolnym etapie zwiedzania, jest ona także potrzebna do skorzystania z niektórych eksponatów, szczególnie w galerii. Na początku naszego pobytu, bez ustalonego kierunku zwiedzaliśmy możliwie wszystkie eksponaty (w większości interaktywne), które bez trudu  można było dotykać i sprawdzać tym samym ich działanie. Było to bardzo zabawne i sprawiało, że każdy mógł znowu poczuć się małym dzieckiem. W razie jakichkolwiek pytań można skorzystać z pomocy krążących pracowników w charakterystycznych czerwonych koszulkach z logiem Centrum.

Najmocniejszym punktem naszego programu były dostępne laboratoria: chemiczne, fizyczne, biologiczne oraz robotyczne. W tym roku postawiliśmy na trzy pierwsze zapraszając swoich uczniów na 2-godzinne warsztaty prowadzone przez młodych pracowników CNK, którzy w sposób ciekawy oraz momentami zabawny, zachęcając uczniów do czynnego udziału przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem dostępnego kosztownego sprzętu, którego uczniowie bez obaw mogli dotknąć, a nawet sprawdzić zasadę ich działania.

Podsumowując, Centrum Nauk Kopernik jest miejscem, w którym w sposób bardzo ciekawy, interaktywny oraz z pełnym zafascynowaniem można spędzić cały dzień poświęcając go na zwiedzanie wystaw, które oferują nam organizatorzy. W sposób samodzielny możemy odkrywać świat oraz rozbudzać ciekawość zarówno tych małych jak i dużych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wrócić w to ciekawe miejsce z nowymi chłonnymi wiedzy uczniami.

Halina Mazgaj

Więcej zdjęć...