Na deskach sali widowiskowej gościnnego Pszczyńskiego Centrum Kultury wystąpili w piątek 22 maja z programem „Wiosna – ja i ty” uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.
Nie zawiedli się ci, którzy mimo burzy i deszczu przybyli na ten koncert. Niektórzy widzieli go już po raz drugi, bo premiera odbyła się w naszej szkole w marcu. Z konieczności trochę zmieniono scenariusz, dołożono kilka piosenek. Wszyscy, którzy dzielili się  na gorąco z nami swoimi spostrzeżeniami, twierdzili, że warto było zmoknąć i przyjść, aby zobaczyć ten koncert.
Na koncert złożyły się przeróżne piosenki, głównie o miłości i fragmenty wierszy. Widzowie mogli usłyszeć stare, przedwojenne szlagiery filmowe („Miłość ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak”, „Cóż bez miłości wart jest świat”, „Ada, to nie wypada”), piosenki popularne w latach siedemdziesiątych („Wymyśliłam cię”, „Tezeusz”, „Nie wierz mi, nie ufaj mi”), utwory z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa („Gloria”, „Dokąd idziesz”, „Dziękczynienie”)czy skomponowane przez Piotra Rubika („Psalm dla ciebie”, „Psalm kochania”). Pięknym piosenkom towarzyszyły  piękne słowa, które wyszły spod piór naszych wielkich poetów: Wacława Potockiego, Wisławy Szymborskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Adama Asnyka czy Adama Mickiewicza. Całość to miły dla ucha spektakl o miłości.
Wykonawcy zasługują na wielkie brawa!!!
Przy fortepianie siedział znakomity akompaniator, nieoceniony dla całego zespołu Mirek Lachowski (absolwent III LO) a śpiewali: Magda Drobiec, Magda Jeleń, Magda Skabrat, Weronika Kokoszka, Kasia Pławecka, Natalia Chybowska ( znakomita interpretatorka wierszy), Szymon Jarczok, Bartek Jarczok, Maciej Olencki i Szymon Tomaszek (również nasz były uczeń).
Trzeba również wymienić Roksanę Gogol (naszą absolwentkę sprzed kilku lat), która wykonała piosenkę specjalnie skomponowaną na ten koncert – „Nauka latania”.  Do słów młodego poety Łukasza Antosza muzykę napisał Mirek Kozik, który zasiadł przy fortepianie, ale również był konferansjerem i interpretatorem kilku wierszy.
Nad całością czuwała pani Renata Zborowska – pomysłodawczyni tego koncertu, która prowadziła również konferansjerkę, recytowała wiersze i wspomagała młodych wykonawców w śpiewaniu.
Krótka migawka z tego występu to stanowczo za mało, aby poczuć klimat piątkowego wieczoru.

Część 1.

Część 2.