W czwartek 20 października 2016 r. grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach "Okno kariery" organizowanych przez LGD "Ziemia Pszczyńska". Poprowadzili je wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczestnicy po wysłuchaniu wykładu i wykonaniu testów badających osobowość, pracowali w grupach (max. 3 osoby) i mieli za zadanie stworzyć własną koncepcję biznesową, czyli mały Biznesplan. Najlepsze z nich zostały nagrodzone.

Uczennice klasy IIIB - Marta Krawczyk, Karolina Pustelnik i Wiktoria Bartas - zdobyły nagrodę główną. Dzięki temu, każda z nich może m.in. zrobić zakupy w sklepach sieci Empik za 150zł!

Drugą nagrodą jaka była do zdobycia to czterogodzinne doradztwo w zakresie pozyskania środków unijnych. Tak się składa, że również ta nagroda wpadła w posiadanie naszych licealistów. Na nią zasłużyli sobie: Paulina Janik (IIIA), Kamil Ziebura (IIIA) oraz Emil Folek (IIIB).

Gratulujemy uczniom i życzymy powodzenia w planowaniu własnych biznesów w przyszłości!

Alicja Kulpa