07 listopada 2016 roku

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

W dniach 24 i 25 października w naszej szkole odbył się Festiwal Dawnych Komputerów i Gier. Wydarzenie to zostało zorganizowane przy współpracy Fundacji Promocji Retroinformatyki “Dawne Komputery i Gry” i Powiatu Pszczyńskiego.

W szkolnej świetlicy zaprezentowane zostały komputery i konsole do gier z lat 70-, 80- i 90-tych XX wieku. Można było zobaczyć słynne Atari 2600, Commodore 64, Amigę 500. Nie była to zwykła wystawa - wszystkie urządzenia działały i można było na nich pograć w kultowe już gry z czasów ich świetności.

Wystawę zwiedzała młodzież szkolna i po południu zainteresowani mieszkańcy Pszczyny. Dla uczniów gry sprzed dwudziestu, trzydziestu lat to nowe doświadczenie, pozwalające na porównanie nowoczesnych gier z ich „przodkami”, a także możliwość poznania gier z dzieciństwa ich rodziców. Dorośli też chętnie przenieśli się w czasie do lat swojego dzieciństwa i młodości, kiedy zaczynali swoją przygodę z komputerem.

Więcej zdjęć tutaj i tutaj...

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier