11 czerwca 2010 roku

Spotkanie z pisarką

W środę 9 czerwca 2010 roku w naszej szkole odbyło się kolejne "Spotkanie z Człowiekiem". Tym razem w naszym liceum gościła pisarka Pani Bronisława Jeske-Cybulska, współautorka biografii "Księżna Daisy Pani na Książu i Pszczynie" oraz autorka monografii "Książęta pszczyńscy".
Na początku spotkania autorka opowiedziała nam kilka słów o swojej przygodzie z pisaniem. Wspomniała o tym, dlaczego zainteresowała się historią księżnej Daisy i co było dla niej inspiracją. Następnie zauroczyła nas wszystkich opowieściami o życiu księżnej, jej problemach, zapisach w pamiętniku. Wszystkie informacje były bardzo ciekawe.
Na koniec mieliśmy okazję zadać naszemu Gościowi kilka pytań, na które autorka  wyczerpująco odpowiadała.
Po prezentacji, uczniowie klasy 1d przeprowadzili z Panią Bronisławą wywiad z w ramach międzynarodowego programu Socrates Comenius w projekcie "Young Reporters of Europe". Rozmowa przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Zapis wywiadu w języku angielskim dostępny będzie na stronie projektu http://www.ejournal.fi/ipm705.

Angelika Trefon, Klaudia Musiolik kl. Ia