W tym roku szkolnym odbyła się XI edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „BÓBR”. Kolejny rok z rzędu uczniowie naszego liceum nie zawiedli i pokazali, że zaliczają się do najlepszych w Polsce. Największy sukces odniósł Tomasz Indeka, uczeń 3D LO zajmując I miejsce i równocześnie zdobył najwyższy wynik w Polsce w kategorii Senior! W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Robert Synoczek, uczeń klasy 2D LO. Obaj uczniowie uczęszczają do klasy z rozszerzeniem z informatyki.

W piątek 10 marca odbyło się uroczyste zakończenie konkursu na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Toruniu, gdzie udaliśmy się wraz z laureatami. Podczas uroczystości mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Informatyki i zobaczyć pokaz robotów. Z rąk prof. dr hab. Macieja M. Sysło, który jest współorganizatorem konkursu w Polsce, uczniowie otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody.

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zachęcamy również innych do wzięcia udziału w kolejnych edycjach, zarówno uczniów gimnazjum i liceum!

Halina Mazgaj