04 kwietnia 2017 roku

Sukces dziennikarski III LO

W czwartek 23 marca br. przedstawiciele naszej szkolnej gazety „Miejsce na Tytuł” – Natalia Wrona i Kacper Jarosz - wraz z opiekunem redakcji, p. Małgorzatą Łukomską-Jamrozik stawili się na gali finałowej Wojewódzkiego Konkursu Dziennikarskiego „Bystrz@k 2017” w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach.

Pragniemy poinformować, iż „Miejsce na Tytuł” zostało wyróżnione na tle wojewódzkim w kategorii „gazeta LO”, a Natalia Wrona została nagrodzona II miejscem w kategorii „Artykuł prasowy”.

Nasza dziennikarka wysłała na konkurs felieton na temat sportowców, którzy umarli z powodu swojej pasji. „Śmiertelna miłość” – taki tytuł nosi nagrodzony tekst; można go przeczytać na stronie naszej szkoły. Warto nadmienić, że praca naszej uczennicy znajdzie się w jednym z najbliższych numerów lokalnego wydania „Nowe Info”.

Po gali przedstawiciele naszego liceum wzięli udział w krótkich warsztatach na temat  tworzenia reportażu telewizyjnego.

Gratulujemy!