W ramach projektu „Programuj u Siebie”, realizowanego we współpracy z Fundacją PZU, w okresie od września 2016 do czerwca 2017, w 8 ośrodkach w różnych regionach Polski, odbywają się zajęcia pozalekcyjne rozwijające myślenie algorytmiczne i umiejętności programowania. Dla uczniów przygotowane zostały także konkursy lokalne oraz konkursy ogólnopolskie z zadaniami programistycznymi o różnym stopniu trudności.

W dniu 22.04.2017 odbyła się druga runda konkursu ogólnopolskiego podczas którego uczestnicy zajęć zmierzyli się z kolejnymi 6 wyzwaniami algorytmicznymi. Podczas obu rund uczestnicy mieli do rozwiązania łącznie 9 zadań z możliwością uzyskania maksymalnie 900 punktów.

O ostatecznym zwycięstwie zadecydowały dwa zadania o znacznie większym poziomie trudności niż pozostałe zadania.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych najwyższy wynik uzyskał Bartosz Adamczyk (Września), laureatem II miejsca został Kamil Mojsa (Włodawa), III miejsca - Daniel Urbanowicz (Września), IV miejsca - Krzysztof Buczyński (Włodawa), V miejsca - Tomasz Dyśko (Włodawa), VI miejsca - Patryk Perkiewicz (Września). Robertowi Synoczkowi z kl. 2D do punktowanego miejsca zabrakło zaledwie 10 punktów.

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych zwycięzcą został Mateusz Piętka (Psary), laureatem II miejsca został Kacper Kochniarczyk (Psary), III miejsca - Marek Mianowski z 3c (Pszczyna), IV miejsca - Wiktor Godlewski (Gołdap), V miejsca - Krzysztof Nowak z 2b (Pszczyna), VI miejsca - Sebastian Misztal (Chmielnik)

Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Nagrody przesłane zostaną pocztą,