02 czerwca 2017 roku

ŚWIĘTO MATEMATYKI

W czwartek 1 czerwca swoje święto miała MATEMATYKA. Uczniowie klas matematycznych wraz z nauczycielami udowadniali, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda.

W ramach przygotowań uczniowie stworzyli galerię sławnych matematyków oraz plakaty reklamujące królową nauk. Nawet idąc po schodach można było powtarzać wzory.

W Dniu Matematyki drużyny klasowe rywalizowały w konkursie "Kocham Cię Matematyko". Ponadto uczniowie klasy matematycznej poprowadzili krótki i interesujący wykład dla swoich kolegów i koleżanek na temat liczb pierwszych, wstęgi Mobiusa oraz gier losowych.

Uczniowie zmagali się również z różnymi łamigłówkami sznurkowymi, metalowymi, tangramami, grami logicznymi, klockami, układankami, dominami matematycznymi, kostkami Rubika oraz labiryntami 3D.

Można też było zjeść pyszne ciastko, w którym była ukryta zagadka lub rebus o tematyce matematycznej.

Święto Matematyki upłynęło w miłej i wesołej atmosferze. Mamy nadzieję, że stanie się tradycją szkoły i wpłynie na pozytywne postrzeganie przez uczniów tego przedmiotu.

„Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki.”
Immanuel Kant

Więcej zdjęć...