W piątek 9 czerwca 2017 roku klasa IA liceum wybrała się do Stajni Książęcych, gdzie została zorganizowana wystawa poświęcona historii Biblii. Przewodnik opowiadał o początkach Jej powstania, odkryciach poszczególnych rękopisów i wreszcie o jej pierwszych wydaniach. Każdy uczeń mógł zobaczyć z bliska różne przekłady. Jedna z najstarszych ksiąg pochodzi z XVI wieku. Młodzież miała możliwość wziąć do ręki kamienne tablice z dekalogiem, aramejskie czy hebrajskie rękopisy! Oczywiście wszystkie eksponaty na wystawie to bardzo wierne kopie oryginałów, które na co dzień pozostają w zaciszu bibliotek. Naszą uwagę zwrócił reprint Biblii samego Jana Sebastiana Bacha, który robił odręczne notatki przy fragmentach księgi, z której czerpał inspiracje dla swych licznych kantat. Dzięki przewodnikowi - P. Tomaszowi uczniowie zostali zachęceni do zapoznania się z historią Biblii i korzystania z Niej nie tylko od święta.

Urszula Chrobok-Sztoler