11 kwietnia 2018 roku

Warsztaty „Dbam o przyszłość”

9 kwietnia uczniowie klasy IC o profilu biologiczno-chemicznym z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie wzięli udział w warsztatach "Dbam o przyszłość" organizowanych przez CEO i AXA.

W trakcie pierwszej części uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób podejmuje się decyzje finansowe oraz jakie są (bądź mogą być) konsekwencje tych decyzji lub ich braku. Ponadto uczestnicy rozmawiali na temat wpływu różnych decyzji na finanse osobiste. Podczas drugiej części spotkania omawiane były zagadnienia związane z ryzykami, które towarzyszą w codziennym życiu oraz sposobami ich zapobiegania lub minimalizowania. Dla najaktywniejszych uczestników czekały miłe niespodzianki, co było nie lada zaskoczeniem.

Warsztaty były okazją do zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie podejmowania różnych decyzji finansowych oraz o sposobach przeciwdziałania ryzykom finansowym. Ekspert odpowiedział także na pytania młodzieży z zakresu finansów i ubezpieczeń.

Już wkrótce uczestnicy wezmą udział w warsztatach, które pomogą im w realizacji projektów. W ramach jednej ze  ścieżek tematycznych uczniowie zrealizują wymyślone przez siebie działania.

Monika Zalas