25 kwietnia 2018 roku

Spotkanie z dziennikarzami

Czy to prawda, że …

Takimi słowami 24 kwietnia nasi licealiści zostali przywitani na spotkaniu z Panią red. Beatą Tomanek oraz Panem red. Bogdanem Widerą, dziennikarzami Polskiego Radia Katowice. Pod takim właśnie tytułem nasi goście prowadza w niedzielne przedpołudnia audycję, która od ponad dekady nadawana jest na antenie tego radia.

Nasi goście w swoim programie dzielą się wiedzą związaną ze Śląskiem, w przystępny sposób przedstawiając znane, a najczęściej nieznane, ale zawsze ciekawe informacje o naszej ziemi. Dziennikarze mieli okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach i wspomnieniach jako pracownicy radia, a także przedstawić ciekawostki związane z zagadnieniami poruszanymi przez nich na antenie. Dzięki temu uczniowie mogli zetknąć się ze światem mediów, a także zapoznać się z wiadomościami o swoim regionie i zainteresować się własnym pochodzeniem. Swymi radiowymi głosami wprowadzali nas trochę w świat pracy ludzi radia. Dziennikarze zaciekawili uczniów swoją obszerną wiedzą, przekornym poczuciem humoru i pogodą ducha.

Było to już kolejne z cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi w ramach obchodów XX lecia naszego liceum.

Grażyna Rozmus