W tym roku uczestnicy konkursu "Literatura filmem pisana" zbliżali się w stronę uczuć i kręcili filmy, odwołując się do różnych odcieni naszych emocji. Ze względu na bardzo wyrównany poziom pomiędzy filmami "Ten jeden powód" i "Balladyna XXI wieku" komisja konkursowa postanowiła w tym roku nie przyznawać trzeciego miejsca, tylko dwa równorzędne miejsca drugie.Spośród nadesłanych filmów wybrano następujących zwycięzców:

I miejsce:

"Romeo i Julia" - Szkoła Podstawowa nr 3 w Pszczynie (A. Kowalczyk, P. Pojda, J. Ryba, D. Skaźnik, O. Psik)

II miejsce:

"Ten jeden powód" - Szkoła Podstawowa nr 5 w Pszczynie (A. Ledwoń, M. Pławecka, F. Jastrzębski, R. Golla, P. Wojnowski)

"Balladyna XXI wieku" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Miedźnej (T. Grzywa, A. Wojtala, K. Kalarus, M. Piątek, W. Lisek, A. Grabowska, H. Wojtala, A. Bartkiewicz, D. Mińkowska, D. Mika, K. Gwóźdź)

GRATULUJEMY

Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w czerwcu na podsumowaniu konkursów powiatowych. Zaproszenia dla laureatów i ich opiekunów zostaną przesłane do szkół.

Renata Bielecka-Witek